Anasayfa
Güncel
Siyaset
Egitim
Özel Haber
Saglik
Ekonomi
Spor
Dünya
İhale İlanları
Yasam
Sizden Gelenler
Söz Sizde
Foto Galeri
Video
İletişim
Arsiv
Öne Çıkanlar
Silahlı Kavga 1 K...
Geçen Hafta Kaybe...
Havza Polisi Saht...
Yeni Doğan Bebekl...
Havza 3´te 3 Yapa...
CHP Samsun Millet...
Geçen Hafta Katbe...
İş Yerinde Yangın...
Havza Belediyespo...
Hakan Altıntaş 25...
Cumhurbaşkanı Hav...
Uyuşturucu Satıcı...
Hayvan Taşıyan Ka...
Ak Parti Gençlik...
Sadullah Kirenci ...
 Hava Durumu
 
 
 
 Videolar
Havzalı GazeteciY...
Samsun Havza Çamy...
Havza´dan Görüntü...
Havza Şehidi Kaşi...
Recep Ivedik-2...
 Serbest Kürsü
arkadaslarim..
HAVZA..
YEĞNİM VAHİT YI..
Havzanın Son Z..
FUTBOL..
TEŞEKKÜRLER..
ÇOÇUKLARIMIZ..
Trafik sorunumu..
Kutlu Doğum..
slm..

Makalenin Detayı

Ana sayfaya Dön

Havza Boğaz Köprüsü
.
.7/.10/2Çok kıymetli okurlarımız bugünkü yazımda sizlerle güncel meseleler üzerine sohbet etmeye çalışacağım. Biliyorsunuz ilçemiz Karadeniz’in giriş kapısı ve her yönüyle havasıyla, suyuyla bir cennet vatan sadece istihdam hariç buda zaten her ilçenin sorunu.

Malumunuz uzun tartışmalar ve yapılan toplantılar neticesinde çoğunun karşı çıkmasına rağmen bir köprü yapıldı. Yapılan köprü belki transit gelip geçen için çok iyi oldu ama ilçemiz için acı olduğu aşikâr. İlçemizden zahireci esnafı şehir dışına alındı buna kimse niye dışarı alıyorsunuz demedi, ilçemizden sanayi esnafını şehir dışına çıkardınız buna kimse neden bu şekilde yapıyorsunuz demedi ve hoş karşılandı takdir edildi.

Gelelim İstanbul Boğaz köprüsüne  (pardon) Havza Boğaz Köprüsüne şimdi buradan soruyorum bu köprüyü bu şekilde yapanlara ve bu şekilde olmasına ön ayak olanlara?

Amaç ney

Havza’mızı kimse görmesin mi?

İlçeye garipte burası nasıl bir yer şöyle bir tur atalım ilçeyi tanıyalım demesin mi?

Havza’da Atatürk evi varmış gezelim görelim demesin mi?

Burası kaplıcalarıyla ünlü bir ilçe, girelim kaplıcada şifa bulalım demesin mi?

Yol kenarında durup bir çorba içelim, sigara alalım, lokantacı, kahveci, manav, market ve benzeri esnaflar faydalansın, demesin mi?

İlçeye girelim yemek yiyelim meşhur akıllı parkta dinlenelim mola verelim demesin mi?

Şimdi bunları yazınca bazıları diyeceki arkadaş saçmalamış belki öyledir ama gidin yol güzergâhındaki vatandaşa bir sorun size ne cevap verecekler Havza esnafına sorun ne cevap alacaksınız bir dokunun size olmadık şeyler söyleyecektir.

Allah versin ilçeye giriş tabelalarını görmek için özel dürbün gerek bir kere yola daldım mı bakmışsınız ki Havza Boğaz Köprüsünden geçiyorsunuz. Köprüye çıktımı Havzayı geçtik boş ver diyor insanlar ve köprünün sayesinde Havza esnafı sadece ağzını açıp köprüden gelen geçen arabalara bakıyor.

            Az önce saydığım zahireci ve sanayi esnafını dışarı çıkarttığınız zaman herkesten teşekkür almışsınızdır. Ama zannetmiyorum ki Hangi Havzalı vatandaşımıza sorarsanız sorun bu yapılan Havza Boğaz Köprüsünün ilçemize fayda değil zarar getirdiği cevabını alırsınız.

Hem tarih termal ve yeşilin birleştiği ilçe diye reklamlar yapacaksınız hem de ilçemizden geçenler transit geçsin diye ve buraya uğramasın buradan hiç bir şey almasın diye de Boğaz köprüsü gibi köprü yapacaksınız.

            Bu köprü bazılarını götürür ve inanın zamanı gelince bu köprüyü yıkmak için bazı çevreler elinden geleni yapacaklardır. Aynı zamanında akıllı parkın yerine yapılan şelalenin yıkılıp tekrar bu şekilde yapılması gibi, zaman gelecek belki akıllı parkı da yıkıp altına otopark yapacaklar nasıl olsa kendi ceplerinden çıkmıyor hep olan sana bana yapılan zamlar kesilen cezalar ve vergilerle oluyor. Bakın Çorumu geçerken kenardaki leblebici esnafına, istediğiniz yerde durup istediğinizi alıyorsunuz, Samsunu çıktığınız zaman havaalanına doğru giderken yine istediğiniz yerde durup bir şeyler alabiliyorsunuz.

Biz Samsun, Çorum,….Vb. yerlerden daha gelişmiş daha modern bir içlemiyiz?

Ben şimdi soruyorum bu köprü yapılırken bazılarının oyununa mı gelindi? Veya bazıları bu şekilde olsun mu diye baskı yaptı acaba?

Ne olurdu sanki ortada güzel bir göbek ve ışıklandırma sistemi olsaydı yine aynı şekilde yolumuz düzenlenseydi Havza ne kaybederdi ben zannetmiyorum ki bir şey kaybedeceğini belki daha güzel olacaktı. Anlamadığım mantık şudur ilk önce iş aş olması lazım bizi ve ilçemizi yönetenlerin düşüncesi orda kaç tane esnaf mağdur edildi farkında mısınız yok sizin için sadece güzellik önemli sizin için ticaret önemli değil mi? İnsanların işinden aşından olması önemli değil mi?

            Şimdi birde benim anlamadığım bir şey var bu yollar yapılırken yapboz tahtası gibi bu olmadı şu şekilde yapalım yok bu olmadı boz burayı kazalım, arkadaş bu devletin parası mı çok yoksa devletimizi açıktan soyuyorlar mı? Yapılanlar bir çocuk oyuncağı gibi geliyor.

Sanayi bir ülkenin can damarıdır, yapılan yoldan Havza mağdur olduğu gibi sanayi sitesi esnafı da mağdur olmuştur. Oraya yapılan sanayi girişi diye bir alt geçit var Allah akıl fikir versin efendim neymiş bu yol sanayi içinmiş ya mühendisler çok akıllı yada işlerine gelmiyor yapın kardeşim sanayi sitesinin önüne bir göbek sorun bitsin dünya kadar paraları harcayıp neden devletimizi zarara sokuyorsunuz yapılan fuzuli masraflar milyarlar hep vatandaşın cebinden çıkıyor.

Kaç kere söyledik sanayi sitesi esnafı da söyledi ben şahsen kaymakam beye ve belediye başkanımıza da söyledim buraya bir göbek yapılsın ve bu sorun çözülsün dedik ama anlatamadık olan sanayi esnafına oldu işleri geçen yıla oranla yarı yarıya düştü bunun vebalini kim üslenecek.

            Şimdi aynı şekilde 25 Mayıs sanayi sitesinin önü de o şekilde yapılırsa ve sanayi girişine göbek konmazsa onlarda aynı sıkıntıyı yaşayacaklar buradan yetkililere sesleniyorum aman aynı hataya düşmeyin ve o sanayi esnafını da mağdur etmeyin diyorum ve bu konunun takipçisi olacağımızı yetkililere söylüyorum.

Hepinizi saygıyla selamlarken perşembeyi cumaya bağlayan gece miraç kandilidir bu gecenizi de tebrik eder, hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.

 

Bu Makale 4711 Kez Okundu

Bu Makale İçin Toplam 20 Kişi Oy Verdi...
   
Foto Galeri
AZERBAYCAN KÜLTÜR BAKANLIĞI HALK DANSLARI
2010 HAVZA SEL GÖRÜNTÜLERİ
Festival
Havza Nostalji
 

 
Yorumlar Yorum Yaz

teşekkür...........

Yazan: faruk yılmaz

sevgili abim çok güzel bir mevzuuya değinmişsiniz.havzamız için ve havzalı için daha nice güzel fikirlerinizi paylaşacağınız ümid ediyor.mübarek miraç kandilinizi en kalbi duygularla kutluyoruz.

haklı

Yazan: ali kaya

Fahri beye bir çok konuda katılmamak elde değil.Bir yıldır ilk defa havzaya gelen dışarda memur olan yakınım bile havza ya giriş sorunu yaşamış.Bir baktım köprü üzerindeyim diyor.Sonrasında sanayiden vezirköprü yönüne dönerek klavuzu dolaşmış.Yabancının alışveriş için bunu yapacak hali yok tabii olarak

havza boğaz köprüsü

Yazan: yahya şenkal

fahri bey in bahsettiği havza köprüsü çok güzel çok kibar olmuştur. buyorum tamamen kolin firmasına aittir çünki buköprüden en büyük çıkarı olan bu firmadır.

5 yıldızlı 5 tane otel

Yazan: m.yaşar Karacan

palavra atınca nasıl olsa ceza yok nereye sığdıracaksak kılavuza 5 tane 5 yıldızlı oteli..siz Havzalı yatırımcıya sıcak su yok diye 2 yıldızlı oteli kapattırıp çürümeye terkettirin yabancı gelip 5 yıldızlı otel açarsa ona sıcak SU var..siz devam edin HAVZAYI BİTİRMEYE

Bu Yazara Ait Diğer Makaleler
» SEÇİME 26 GÜN KALA
» Vekil Başka Bahara
» 3’te 3 Yaptırmadılar!..
» 2015 Havza’nın Yılı Olsun
» Havza Neden 3’te 3 olmasın?
» Havza’nın Suyundan Mıdır? Toprağından mıdır Nedir!
» Havzalı Bir Milletvekili Olabilir mi! Acaba.
» Trafik Havza’ya Giriş Kavşağında Niye Duruyor?
» Esnafa Sıfır Faiz Komedisi
» KARLA MÜCADELE TİMİ NE DEMEK?
» Milliyetçilik Duygularımızı Kör Ettiler
» 2014 Yılından Alıntılar
» Gazetemizin 9. Yılı
» Ak Parti Kongresi İzlenimlerim
» Güncel Konular
 

Üye Girişi

Kullanıcı Adı

:

Şifre

:
+ Yeni Üyelik
+ Şifremi Unuttum!

Yazarlarımız
Fahri ÇİFTÇİ
Fahri ÇİFTÇİ
/./5.0153

SEÇİME 26 GÜN KALA
Fahri ÇİFTÇİ
Hayrettin ŞAHİN (Emekli İmam)
Mustafa ERDEN (SGK Baş Müfettişi)
SEDA GÜN (Mali Müşavir)
Abdurrahman ALTUN
Tüm Yazarlar

Anket

Öne Çıkan Yazılar

Araçlar
Bankalar  
Gazeteler  
Linkler
 
 
RSS | WEBMASTER | REKLAM | İLETİŞİM | KÜNYE | GİZLİLİK İLKELERİ|

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.© 2009 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. www.havzahaber.com
 Havza Haber

Yazılım : Yakup Varol  -  www.yakupvarol.com