Anasayfa
Güncel
Siyaset
Egitim
Özel Haber
Saglik
Ekonomi
Spor
Dünya
İhale İlanları
Yasam
Sizden Gelenler
Söz Sizde
Foto Galeri
Video
İletişim
Arsiv
Öne Çıkanlar
İlçemizdeki Okull...
Geçen Hafta Kaybe...
Havzalılar Tiritt...
CHP Parti Okul Ça...
İndirimli Faiz ve...
Ülkü Ocakları Eği...
Havza’nın Tiriti ...
KARBONMONOKSİT GA...
Havza Sosyal Yard...
SAHTE SAVCI TELEF...
Tüketici Sorunlar...
Saadet Partisi Ha...
2014 Yılında 74 B...
Polonya´da düzenl...
 Hava Durumu
 
 
 
 Videolar
Havzalı GazeteciY...
Samsun Havza Çamy...
Havza´dan Görüntü...
Havza Şehidi Kaşi...
Recep Ivedik-2...
 Serbest Kürsü
arkadaslarim..
HAVZA..
YEĞNİM VAHİT YI..
Havzanın Son Z..
FUTBOL..
TEŞEKKÜRLER..
ÇOÇUKLARIMIZ..
Trafik sorunumu..
Kutlu Doğum..
slm..

Haberin Detayı

Ana sayfaya Dön

10 NİSAN POLİS HAFTASI KUTLAMALARI HALKLA İÇ İÇE GEÇTİ
.
.6/.10/2

Havza Emniyet Müdürlüğünce polis teşkilatının kuruluşunun165. Yıldönümü nedeni ile düzenlene 10 Nisan Polis Hafta kutlama programı dâhilde Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri ziyaret edildi.


POLİS’TEN HUZUREVİ ZİYARETİ

Havza Emniyet Müdürlüğünce polis teşkilatının kuruluşunun165. Yıldönümü nedeni ile düzenlene 10 Nisan Polis Hafta kutlama programı dâhilde Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri ziyaret edildi.

            Havza Emniyet Müdürü Olcay Aydın, Polis Merkezi Amiri Komiser Aladdin Koyuncu, ve beraberindeki polis memurları ilk olarak Havza Sosyal Hizmetler Müdürü, Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nusrat Yılmaz’ı makamında ziyaret ettiler.

            Bir müddet Havza Sosyal Hizmetler Müdürü, Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nusrat Yılmaz ile sohbet eden Havza Emniyet Müdür Olcay Aydın ve beraberindekiler Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi sakinlerini ziyaret ettiler.

Kendileriniz ziyarete gelen Emniyet teşkilatı personelini gören huzurevi ve rehabilitasyon merkezi sakinleri duygulu anlar yaşadılar.  Ziyaretin sonuna gelindiğinde her iki tarafı da hüzün kaplarken, Emniyet teşkilatı personelini en kısa sürede tekrar ziyarete geleceklerini ifade bir anda hüznü dağıttı.

Konu ile olarak Havza Emniyet Müdür Olcay Aydın Ulu Önder Atatürk’ün “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir” sözünü hatırlatarak Emniyet Teşkilatı olarak her zaman yaşlı, özürlü ve kimsesizlerin yanlarında olduğunu belirti. Aydın; “Yaşlı, özürlü ve kimsesizlerin daima yanında olan Emniyet Teşkilatı başlatmış olduğu çalışma ile tüm yaşlı ve özürlülerimiz kayıt altına almaya başladı. Bizlere emanet olan bu insanlarımız için elimizden gelen ne varsa yapılıyor ve yapılacaktır.”dedi.

Ziyaret sonrası Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nusrat Yılmaz, Havza Emniyet Müdür Olcay Aydın ve beraberindekilere teşekkür ederek Polis teşkilatının165. Yıldönümünü kutladı.

Ziyarete katılanların bazıları görevlerine dönerken heyetin  çoğunluğu Makbule – Yusuf Ölçer Yatılı İlköğretim Okulu salonunda düzenlene 10 Nisan Polis Hafta kutlama programı dâhilde düzenlenen Liseler arası satranç turnuvasına geçti. Turnuvada dereceye giren öğrencilere ödülleri 10 Nisan Cumartesi günü düzenlenecek törende verilecek.

HAVZA EMNİYETİNDEN ŞEHİTLERE MEVLİT

10 Nisan Polis Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında ilçemiz Merkez Kevser Camiinde şehit ve ebediyete intikal etmiş polis memurları için Mevlid-i Şerif okutuldu.

            Polis Teşkilatının 165. yıldönümü nedeni ile düzenlenen bir haftalık etkinlikler kapsamında Kevser Camiinde şehitler için okutulan Mevlid-i Şerif’e Havza Emniyet Müdürü Olcay Aydın, İlçe Müftüsü Lütfü Kocatürk, Polis Memurları , şehit aileleri ve vatandaşlar katıldılar.

            Akşam namazına müteakiben okunan Mevlid-i Şerif ardından İlçe Müftüsü Lütfi Kocatürk tarafından verilen vaazda polis teşkilatının 165. kuruluş yıldönümünü kutladı ve vatandaşların polise yardımcı olması konusunda uyarılar yaptı. Kocatürk vaazın son bölümünde “ Cenab-ı Hakk bizlerin can ve mal güvenliği için canları pahasına görev yapan ve nöbet tutan emniyet güçlerine yardımcı ol.” Diyerek dua etti.

            Yatsı namazı ardında camii cemaatine kısa bir konuşma yapan Havza Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amiri Komiser Yardımcısı Aladdin Koyuncu cemaate çevrelerindeki olaylara karşı duyarsız kalmamaları ve 155 polis hattı hakkında bilgiler verdi. Koyuncu; “ Sizlerin bizlere yardımcı olması bizlerin yapmış olduğumuz işlerde başarılı olmamız demek. Özellikle suçun önlenmesi konusunda sizlerden gelecek yardım bizler için çok önemli.”dedi.

KAYMAKAMLIK ZİYARETİNDE BULUNDULAR

                Havza Emniyet Müdürü Olcay Aydın,”10 Nisan Polis Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Havza Kaymakamı Erol Rüstemoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Türk polis teşkilatının 165. kuruluş yıldönümü kapsamında Havza ilçesi Emniyet Müdürü Olcay Aydın, beraberinde Polis Merkezi Amiri Alaaddin Koyuncu, İlçe Trafik Komiser Yardımcısı Cengiz Culfaz ve emniyet mensupları Kaymakam Rüstemoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında polis memuru tarafından Havza Kaymakamı Erol Rüsteoğlu’na çiçek sunulurken, Emniyet Müdürü Olcay Aydın ise 1 hafta sürecek etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Havza Kaymakamı Ero Rüstemoğlu, gerçekleştirilen ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, "Polis teşkilatının 165. yıl dönümünü kutluyorum. Polis teşkilatı son yılarda hem profesyonelleşme adına hem teknik altyapı bakımından kendini büyük bir başarı ile yeniledi. Bizim görevimiz vatandaş daha huzur içinde yaşasın, esenlik içinde yaşasın. Güvenlik güçleri, vatandaşın malına, canına zarar gelmesin diye var. Onun için bu teşkilatların kalitelerinin artması, vatandaşın yaşam kalitesini de artıracaktır. Polis teşkilatı 165 yıldır geldiği çizgiyi vatandaşın yaşam standardını yükseltecek bir unsur olarak görüyoruz.  Polisin kendini olumlu yönde gelişimini vatandaşlarımız yakından takip ediyor. Artık vatandaşın gözündeki işkenceci ve ya rüşvetçi polis kavramı silindi. İlçemizde Emniyet teşkilatının çalışması ile çevre ilçelere bakarak asayiş olayları çok az seviyede. Asayiş sadece kolluk kuvvetlerinin işi değil, aynı zamanda vatandaşı bire bir ilgilendiren bir olay.  İnşallah daha nice yıllara diyorum." dedi.

Yapılan kısa bir sohbetin ardından Havza Emniyet Müdürü Olcay Aydın ve beraberindekiler kaymakamlıktan ayrılarak 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Makbule Yusuf Ölçer Yatılı İlköğretim Okulunda düzenlenen İlköğretim Okulları arası satranç turnuvasına geçtiler.

               

 

Bu Haber 1306 Kez Okundu

Bu Haber İçin Toplam 1 Kişi Oy Verdi...
   
   
Foto Galeri
AZERBAYCAN KÜLTÜR BAKANLIĞI HALK DANSLARI
2010 HAVZA SEL GÖRÜNTÜLERİ
Festival
Havza Nostalji
 

 
Yorumlar Yorum Yaz

Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapmak İçin Tıklayınız

Bu Kategoriye Ait Diğer Haberler
SEZER AİLESİNİN ACI GÜNÜ
Havza Belediyesi Özel Kalem Müdürü Osman Sezer annesini kaybetti.
 
10 – 16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI KUTLANDI
Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası nedeni ile bir eğlence programı düzenlendi.
 
HAVZA DAN SURİYE İÇİN 15 TON UN
"Kış Geldi.Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye" kampanyası kapsamında Samsunun Havza ilçesinde Anadolu Gençlik Derneği Havza Şubesi
 
ADNAN ÜNAL ERGİN ABİ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU
İlçemiz tanınmış simalarından maliyeden emekli Adnan Ünal Ergin Hakkın Rahmetine kavuştu.
 
GEÇEN HAFTA KAYBETTİKLERİMİZ
GEÇEN HAFTA KAYBETTİKLERİMİZ
 
KİMSE YOKMU DERNEĞİNDEN 109 AİLEYE YARDIM
İlçemizde Boyalı, Erikbelan ve Çakıralan köylerinde yaşayan 109 aileye kıyafet ve kırtasiye yardımı yapıldı.
 
HAVZALI MİNİKLER İYİLİK HAREKETİ ARAKAN İÇİN ÇALIŞIYOR
Korku ve gözyaşları içinde yurtlarından olan, eşlerinden, çocuklarından ayrı düşen, camileri, evleri yakılan ve işkencelere maruz kalan, tüm dünyanın sessiz kaldığı Arakan`lı Müslüman kardeşlerimize yardım kampanyası düzenlendi.
 
70 YAŞINDA 70 DERECEDE EKMEK KAVGASI VERİYOR
Nusret Ercan (70) yaşına rağmen 70 derece sıcaklıkta inanılmaz ekmek kavgası veriyor.
 
3. SAYFADAN KADIN HİKÂYELERİ TİYATROSU SERGİLENDİ
Samsun İl Özel İdaresi tarafından kadına şiddet konusunda farkındalık yaratmak amacıyla “3. sayfadan kadın hikâyeleri” isimli tiyatro oyunu Samsunun Havza gösterime sunuldu.
 
ENGELLİLER HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI
10-16 Mayıs Engelliler Haftası ilçemizde Atatürk Anıtına çelenk koyulması ile başladı.
 
HUZUREVİNDE YENİ YILA ERKEN MERHABA
Havza Meslek Yüksek Okulu ve özel bir firma tarafından Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi´nde yılbaşı eğlencesi yapıldı.
 
VEZİRKÖPRÜ KIZILKESE KÖYÜNDE YANGIN
Vezirköprü İlçesi´ne bağlı 80 haneli Kızılkese Köyü´nde çıkan yangında 24 ev ile 7 ahır tamamen kül oldu.
 
 

Üye Girişi

Kullanıcı Adı

:

Şifre

:
+ Yeni Üyelik
+ Şifremi Unuttum!

Yazarlarımız
Fahri ÇİFTÇİ
Fahri ÇİFTÇİ
/./4.0154

3’te 3 Yaptırmadılar!..
Fahri ÇİFTÇİ
Hayrettin ŞAHİN
SEDA GÜN (Mali Müşavir)
Abdurrahman ALTUN
Tüm Yazarlar

Anket

Öne Çıkan Yazılar
  Havza’nın Suyundan Mıdır? Toprağ..
  Havzalı Bir Milletvekili Olabili..
  MUKADDES TOPRAKLARDAN HATIRALAR ..
  3’te 3 Yaptırmadılar!....
  KARLA MÜCADELE TİMİ NE DEMEK?..
  Esnafa Sıfır Faiz Komedisi..
  2015 Havza’nın Yılı Olsun..
  KUTLU DOĞUM..

Araçlar
Bankalar  
Gazeteler  
Linkler
 
 
RSS | WEBMASTER | REKLAM | İLETİŞİM | KÜNYE | GİZLİLİK İLKELERİ|

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.© 2009 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. www.havzahaber.com
 Havza Haber

Yazılım : Yakup Varol  -  www.yakupvarol.com